VS

Mercedes S Class vs Renault Clio ve srovnání

Porovnejte výkon (635 HP vs 158 HP), kufr a cenu (3 072 600 Kč vs 503 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes S Class nebo Renault Clio?

Mercedes S Class vs Renault Clio: nejdůležitější rozdíly

Mercedes S Class

  • značně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Renault Clio

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • značně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

S Class

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault Cliozásadně výhodu v ceně – začíná od 503 800 Kč , zatímco Mercedes S Class je dostupný od 3 072 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 568 713 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes S Class si vystačí s 2,2 L/100km a je tak zásadně úspornější než Renault Clio s 4,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,9 L/100km na 100 km.

Clio

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes S Class značně výhodu – nabízí 635 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 477 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes S Class značně navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 4,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes S Class táhne podstatně silněji a nabízí 850 Nm místo 190 Nm. Rozdíl činí přibližně 660 Nm.

S Class

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Clio značně lehčí – 1 202 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 963 kg.

Také u užitečného zatíženíMercedes S Class znatelně navrch – 660 kg oproti 463 kg. Rozdíl činí přibližně 197 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes S Class přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 3 072 600 Kč
S Class

Mercedes S Class

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 336 - 635 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,2 - 11 L/100km
  • Elektrický dojezd : 98 - 118 km
Mercedes S Class
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes S Class

The Mercedes S-Class wraps peerless comfort, whisper-quiet luxury and subtle tech wizardry into a chauffeur-ready package that still knows how to engage the driver. It’s the car for buyers who want to arrive relaxed, be taken seriously and occasionally enjoy a grin when the road reminds them this limousine can dance.

Všechny informace

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace
Mercedes S Class
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Cena
3 072 600 - 5 948 700 Kč
Cena
503 800 - 698 800 Kč
Spotřeba l/100 km
2,2 - 11 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
98 - 118 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
50 - 252 g/km
co2
92 - 118 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 650 kg
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
301 - 327 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 921 mm
Šířka
1 768 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
420 - 660 kg
Užitečné zatížení
453 - 463 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
336 - 635 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 5,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
560 - 850 Nm
Točivý moment
190 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
247 - 467 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
2 989 - 3 982 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G, B, F
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.