Porovnejte výkon (490 HP vs 70 HP), kufr a cenu (1 354 500 Kč vs 417 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - NIO EL6 nebo Fiat Pandina?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Fiat Pandina má značně výhodu v ceně – začíná od 417 500 Kč , zatímco NIO EL6 je dostupný od 1 354 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 937 038 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má NIO EL6 podstatně výhodu – nabízí 490 HP místo 70 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 420 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO EL6 výrazně navrch – sprint zvládne za 4,5 s, zatímco Fiat Pandina potřebuje 13,9 s. Je tedy přibližně o 9,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO EL6 táhne zásadně silněji a nabízí 700 Nm místo 92 Nm. Rozdíl činí přibližně 608 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Fiat Pandina zásadně lehčí – 1 055 kg oproti 2 215 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 160 kg.
U objemu kufru má NIO EL6 značně více místa – 597 L oproti 225 L. Rozdíl činí přibližně 372 L.
Také u užitečného zatížení má NIO EL6 spíše navrch – 475 kg oproti 385 kg. Rozdíl činí přibližně 90 kg.
NIO EL6 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The NIO EL6 blends coupe-like styling with a spacious, tech-packed cabin that makes it feel more premium than its price tag suggests. It steers with quiet confidence and clever conveniences — including NIO's battery-swap option — so long trips start to feel like pure driving pleasure rather than logistical planning.
Všechny informaceFiat je italská značka, která nabízí praktičnost a osobitý styl zejména do městského provozu. Provozní náklady a dostupnost servisu z něj dělají rozumnou volbu pro ty, kteří hledají úsporné a spolehlivé auto s osobitým charakterem.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 354 500 - 1 886 200 Kč
|
Cena
417 500 - 531 400 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
5 - 5,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
20,4 - 21,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
406 - 529 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
113 - 116 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4 - 5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 215 - 2 235 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 055 kg
|
|
Objem kufru
597 L
|
Objem kufru
225 L
|
|
Délka
4 854 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 987 mm
|
Šířka
1 643 - 1 662 mm
|
|
Výška
1 703 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 430 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
455 - 475 kg
|
Užitečné zatížení
365 - 385 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
490 HP
|
Výkon HP
70 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
13,9 - 14,7 s
|
|
Max. rychlost
200 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
700 Nm
|
Točivý moment
92 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
360 kW
|
Výkon kW
51 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
999 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2023
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
C, D
|
|
Značka
NIO
|
Značka
Fiat
|