VS

NIO ET5 Wagon vs NIO ET7 ve srovnání

Porovnejte výkon (490 HP vs 653 HP), kufr a cenu (1 202 600 Kč vs 1 769 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - NIO ET5 Wagon nebo NIO ET7?

NIO ET5 Wagon vs NIO ET7: nejdůležitější rozdíly

NIO ET5 Wagon

  • značně levnější
  • minimálně lehčí
  • spíše větší kufr
Všechny informace

NIO ET7

  • jasně vyšší výkon
  • mírně úspornější
  • trochu delší dojezd
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

ET7

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

NIO ET5 Wagonznačně výhodu v ceně – začíná od 1 202 600 Kč , zatímco NIO ET7 je dostupný od 1 769 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 567 134 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu NIO ET7: s hodnotou 19 kWh/100km je mírně efektivnější než NIO ET5 Wagon s 19,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje NIO ET7 trochu více: ujede až 584 km, tedy přibližně o 24 km více než NIO ET5 Wagon.

ET7

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruNIO ET7 jasně výhodu – nabízí 653 HP místo 490 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 163 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO ET7 trochu navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco NIO ET5 Wagon potřebuje 4 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti není žádný rozdíl – oba modely dosahují 200 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO ET7 táhne lehce silněji a nabízí 850 Nm místo 700 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

ET7

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je NIO ET5 Wagon minimálně lehčí – 2 265 kg oproti 2 434 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 169 kg.

U objemu kufruNIO ET5 Wagon spíše více místa – 450 L oproti 363 L. Rozdíl činí přibližně 87 L.

Také u užitečného zatíženíNIO ET7 trochu navrch – 466 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 1 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

NIO ET7 rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 769 800 Kč
ET7

NIO ET7

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 653 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19 - 19,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 451 - 584 km
NIO ET5 Wagon
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

NIO ET5 Wagon

The NIO ET5 Wagon blends sleek fastback styling with the sensible practicality of a wagon, delivering a premium-feeling cabin and clever cargo space that keeps life neatly packed. For buyers who want electric refinement without sacrificing family-hauler utility, the ET5 Wagon offers quiet, eager performance and smart packaging that makes weekend escapes and daily commutes equally enjoyable — yes, even with the dog and the golf clubs.

Všechny informace

NIO ET7

The NIO ET7 arrives like a calm thunderstorm — sleek, silent and unapologetically clever, turning motorway cruising into the sort of effortless glide that makes other cars feel noisy and rehearsed. Inside, it's all luxury sofas and smart gadgets that actually help rather than confuse, so buyers who crave tech and comfort will feel like they've upgraded their life without needing to spellcheck the manual.

Všechny informace
NIO ET5 Wagon
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Cena
1 202 600 - 1 734 300 Kč
Cena
1 769 800 - 2 036 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,3 - 19,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
19 - 19,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
435 - 560 km
Elektrický dojezd
451 - 584 km
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
2 265 - 2 285 kg
Pohotovostní hmotnost
2 434 - 2 454 kg
Objem kufru
450 L
Objem kufru
363 L
Délka
4 790 mm
Délka
5 101 mm
Šířka
1 960 mm
Šířka
1 987 mm
Výška
1 499 mm
Výška
1 509 mm
Maximální objem kufru
1 300 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
445 - 465 kg
Užitečné zatížení
446 - 466 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
490 HP
Výkon HP
653 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 s
Max. rychlost
200 km/h
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
700 Nm
Točivý moment
850 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
360 kW
Výkon kW
480 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
NIO
Značka
NIO
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.