VS

Renault Austral vs Honda HR-V ve srovnání

Porovnejte výkon (148 HP vs 131 HP), kufr a cenu (883 600 Kč vs 878 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Austral nebo Honda HR-V?

Renault Austral vs Honda HR-V: nejdůležitější rozdíly

Renault Austral

4,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce vyšší výkon
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Honda HR-V

4,3 (15 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • lehce úspornější
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Austral

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Honda HR-Vminimálně výhodu v ceně – začíná od 878 600 Kč , zatímco Renault Austral je dostupný od 883 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 064 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Honda HR-V si vystačí s 5,4 L/100km a je tak lehce úspornější než Renault Austral s 6,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 1 L/100km na 100 km.

HR-V

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruRenault Austral lehce výhodu – nabízí 148 HP místo 131 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 17 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Austral mírně navrch – sprint zvládne za 9,9 s, zatímco Honda HR-V potřebuje 10,6 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Austral táhne mírně silněji a nabízí 270 Nm místo 253 Nm. Rozdíl činí přibližně 17 Nm.

Austral

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Honda HR-V minimálně lehčí – 1 452 kg oproti 1 548 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 96 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Austral mírně navrch – 455 kg oproti 418 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Honda HR-V rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 878 600 Kč
HR-V

Honda HR-V

  • Typ motoru : Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 131 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,4 L/100km
Renault Austral
Honda HR-V

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Austral

Renault Austral působí moderně a elegantně, s příjemným interiérem zaměřeným na komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízda v Australu je klidná a sebevědomá, přičemž nabídne bohatou výbavu a intuitivní ovládání, které ocení řidiči i rodiny.

Všechny informace

Honda HR-V

Honda HR‑V je praktický kompaktní crossover s promyšleným interiérem a variabilními možnostmi přepravy, který dobře funguje v městském provozu i na delších trasách. Nabízí pohodlné řízení, vysokou spolehlivost a rozumné provozní náklady, takže je solidní volbou pro rodiny i jednotlivce.

Všechny informace
Renault Austral
Honda HR-V

Náklady a spotřeba

Cena
883 600 - 1 007 700 Kč
Cena
878 600 - 1 045 700 Kč
Spotřeba l/100 km
6,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
145 g/km
co2
122 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 548 kg
Pohotovostní hmotnost
1 452 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
319 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 825 mm
Šířka
-
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
455 kg
Užitečné zatížení
418 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV
Typ motoru
Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
148 HP
Výkon HP
131 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 - 10,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
270 Nm
Točivý moment
253 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
109 kW
Výkon kW
96 kW
Objem motoru
1 332 cm3
Objem motoru
1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
D
Značka
Renault
Značka
Honda
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.