Porovnejte výkon (200 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 108 900 Kč vs 741 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Espace nebo SEAT Ateca?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
SEAT Ateca má značně výhodu v ceně – začíná od 741 600 Kč , zatímco Renault Espace je dostupný od 1 108 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 367 371 Kč.
Obě vozidla mají průměrnou spotřebu 4,9 L/100km na 100 km – zde tedy není rozdíl.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Renault Espace výrazněji výhodu – nabízí 200 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 50 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Espace minimálně navrch – sprint zvládne za 8,8 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Renault Espace nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je SEAT Ateca viditelně lehčí – 1 345 kg oproti 1 673 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 328 kg.
U objemu kufru má Renault Espace výrazněji více místa – 692 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 182 L.
Také u užitečného zatížení má Renault Espace trochu navrch – 581 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 56 kg.
SEAT Ateca vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Renault Espace je prostorné rodinné MPV, které nabízí pohodlnou jízdu a promyšlený interiér přizpůsobený praktickému používání. Díky variabilitě prostoru a elegantnímu designu se hodí pro rodiny i delší cesty, přičemž klade důraz na komfort a moderní výbavu.
Všechny informaceSeat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 108 900 - 1 222 900 Kč
|
Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
110 g/km
|
co2
129 - 144 g/km
|
|
Objem nádrže
55 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5 - 7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 673 - 1 783 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
|
|
Objem kufru
212 - 692 L
|
Objem kufru
510 L
|
|
Délka
4 746 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 830 mm
|
Šířka
1 841 mm
|
|
Výška
1 645 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
2 054 - 2 224 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
404 - 581 kg
|
Užitečné zatížení
516 - 525 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
Typ motoru
Benzín, Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
200 HP
|
Výkon HP
116 - 150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
|
|
Max. rychlost
174 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
-
|
Točivý moment
200 - 360 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
147 kW
|
Výkon kW
85 - 110 kW
|
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Objem motoru
999 - 1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
C
|
Třída účinnosti CO2
E, D
|
|
Značka
Renault
|
Značka
SEAT
|