VS

Renault R5 vs McLaren Supercar Series Roadster ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 700 HP), kufr a cenu (708 900 Kč vs 6 911 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault R5 nebo McLaren Supercar Series Roadster?

Renault R5 vs McLaren Supercar Series Roadster: nejdůležitější rozdíly

Renault R5

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně delší dojezd
  • mírně lehčí
Všechny informace

McLaren Supercar Series Roadster

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

R5

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault R5podstatně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco McLaren Supercar Series Roadster je dostupný od 6 911 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 6 203 030 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault R5 výrazně více: ujede až 405 km, tedy přibližně o 372 km více než McLaren Supercar Series Roadster.

R5

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMcLaren Supercar Series Roadster podstatně výhodu – nabízí 700 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 550 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má McLaren Supercar Series Roadster zásadně navrch – sprint zvládne za 3 s, zatímco Renault R5 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: McLaren Supercar Series Roadster táhne značně silněji a nabízí 720 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 475 Nm.

R5

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Renault R5 nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Renault R5 mírně lehčí – 1 447 kg oproti 1 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 113 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault R5 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 708 900 Kč
R5

Renault R5

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 122 - 150 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,8 - 15,2 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 307 - 405 km
Renault R5
McLaren Supercar Series Roadster

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault R5

R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.

Všechny informace

McLaren Supercar Series Roadster

The McLaren Supercar Series Roadster is an open-top masterpiece that turns every drive into a headline, pairing theatrical design with razor-sharp handling so you’ll arrive with a grin and more attention than you bargained for. It feels as much like a race-bred tool as a luxury toy — uncompromising, impeccably made, and utterly addictive for anyone who treats a road as more than just a route.

Všechny informace
Renault R5
McLaren Supercar Series Roadster

Náklady a spotřeba

Cena
708 900 - 795 000 Kč
Cena
6 911 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
4,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
307 - 405 km
Elektrický dojezd
33 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
108 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Roadster
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
Pohotovostní hmotnost
1 560 kg
Objem kufru
326 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 744 mm
Šířka
1 913 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
396 - 418 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
122 - 150 HP
Výkon HP
700 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
Zrychlení 0–100 km/h
3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
225 - 245 Nm
Točivý moment
720 Nm
Počet válců
-
Počet válců
6
Výkon kW
90 - 110 kW
Výkon kW
515 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
2 993 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
C
Značka
Renault
Značka
McLaren
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.