VS

Renault Scénic vs Lynk & Co 02 ve srovnání

Porovnejte výkon (218 HP vs 272 HP), kufr a cenu (1 022 900 Kč vs 911 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Scénic nebo Lynk & Co 02?

Renault Scénic vs Lynk & Co 02: nejdůležitější rozdíly

Renault Scénic

4,6 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně úspornější
  • znatelně delší dojezd
  • mírně lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Lynk & Co 02

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše levnější
  • o něco vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Scénic

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Lynk & Co 02spíše výhodu v ceně – začíná od 911 300 Kč , zatímco Renault Scénic je dostupný od 1 022 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 111 528 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault Scénic: s hodnotou 16,6 kWh/100km je minimálně efektivnější než Lynk & Co 02 s 17,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,5 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Scénic znatelně více: ujede až 598 km, tedy přibližně o 153 km více než Lynk & Co 02.

02

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruLynk & Co 02 o něco výhodu – nabízí 272 HP místo 218 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 54 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lynk & Co 02 značně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Renault Scénic potřebuje 7,9 s. Je tedy přibližně o 2,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Lynk & Co 02 táhne mírně silněji a nabízí 323 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 23 Nm.

Scénic

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Scénic mírně lehčí – 1 822 kg oproti 1 895 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 73 kg.

U objemu kufruRenault Scénic znatelně více místa – 545 L oproti 410 L. Rozdíl činí přibližně 135 L.

Také u užitečného zatíženíRenault Scénic viditelně navrch – 518 kg oproti 375 kg. Rozdíl činí přibližně 143 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Lynk & Co 02 má minimální náskok v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 911 300 Kč
02

Lynk & Co 02

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 272 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,1 - 17,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 435 - 445 km
Renault Scénic
Lynk & Co 02

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Scénic

Renault Scénic je praktický rodinný vůz s variabilním interiérem, který klade důraz na komfort a užitnou hodnotu díky chyře řešeným odkládacím prostorům. Příjemné jízdní vnímání a dobrá přístupnost dělají ze Scénicu spolehlivého společníka do města i na delší rodinné cesty.

Všechny informace

Lynk & Co 02

Značka Lynk & Co přináší moderní a minimalistický přístup k automobilům s důrazem na konektivitu, sdílení a jednoduchost vlastnictví. Hodí se pro ty, kdo hledají stylové městské auto zaměřené na praktičnost a flexibilní možnosti užívání.

Všechny informace
Renault Scénic
Lynk & Co 02

Náklady a spotřeba

Cena
1 022 900 - 1 298 800 Kč
Cena
911 300 - 1 012 600 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,1 - 17,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
420 - 598 km
Elektrický dojezd
435 - 445 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 822 - 1 927 kg
Pohotovostní hmotnost
1 895 kg
Objem kufru
545 L
Objem kufru
410 L
Délka
4 470 mm
Délka
-
Šířka
1 864 mm
Šířka
1 845 mm
Výška
1 571 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 670 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
514 - 518 kg
Užitečné zatížení
375 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
170 - 218 HP
Výkon HP
272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 s
Max. rychlost
150 - 170 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
280 - 300 Nm
Točivý moment
323 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
125 - 160 kW
Výkon kW
200 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Renault
Značka
Lynk & Co
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.