VS

SEAT Ateca vs DS Automobiles N°7 ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 375 HP), kufr a cenu (741 600 Kč vs 1 207 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - SEAT Ateca nebo DS Automobiles N°7?

SEAT Ateca vs DS Automobiles N°7: nejdůležitější rozdíly

SEAT Ateca

4,5 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • mírně úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

DS Automobiles N°7

  • značně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Ateca

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

SEAT Atecavýrazně výhodu v ceně – začíná od 741 600 Kč , zatímco DS Automobiles N°7 je dostupný od 1 207 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 466 113 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: SEAT Ateca si vystačí s 4,9 L/100km a je tak mírně úspornější než DS Automobiles N°7 s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

N°7

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruDS Automobiles N°7 značně výhodu – nabízí 375 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 225 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má DS Automobiles N°7 podstatně navrch – sprint zvládne za 5,4 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 3,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: DS Automobiles N°7 táhne viditelně silněji a nabízí 509 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 149 Nm.

Ateca

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je SEAT Ateca o něco lehčí – 1 345 kg oproti 1 556 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 211 kg.

U objemu kufruDS Automobiles N°7 mírně více místa – 560 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 50 L.

Také u užitečného zatíženíDS Automobiles N°7 trochu navrch – 562 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

DS Automobiles N°7 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 207 700 Kč
N°7

DS Automobiles N°7

  • Typ motoru Benzín MHEV, Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 145 - 375 HP
  • Spotřeba l/100 km 5,2 - 5,3 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km 16,1 - 17 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 539 - 734 km
SEAT Ateca
DS Automobiles N°7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

SEAT Ateca

Seat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.

Všechny informace

DS Automobiles N°7

DS sedmička zaujme elegantním a odvážným designem s typickou francouzskou péčí o detaily a prémiovou atmosférou v interiéru. Je to luxusně pojatá volba, která nabízí plynulou a kultivovanou jízdu spolu s výraznou osobností na silnici.

Všechny informace
SEAT Ateca
DS Automobiles N°7

Náklady a spotřeba

Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
Cena
1 207 700 - 1 986 200 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,2 - 5,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 17 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
539 - 734 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 144 g/km
co2
0 - 120 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
Pohotovostní hmotnost
1 556 - 2 252 kg
Objem kufru
510 L
Objem kufru
500 - 560 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 841 mm
Šířka
1 900 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
516 - 525 kg
Užitečné zatížení
518 - 562 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Diesel
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Převodovka
Manuální, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
116 - 150 HP
Výkon HP
145 - 375 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 10,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
200 - 360 Nm
Točivý moment
230 - 509 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3
Výkon kW
85 - 110 kW
Výkon kW
107 - 276 kW
Objem motoru
999 - 1 968 cm3
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, D
Třída účinnosti CO2
D, A
Značka
SEAT
Značka
DS Automobiles
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.