VS

Toyota Supra vs Rolls-Royce Phantom ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 571 HP), kufr a cenu (1 854 600 Kč vs 13 165 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Supra nebo Rolls-Royce Phantom?

Toyota Supra vs Rolls-Royce Phantom: nejdůležitější rozdíly

Toyota Supra

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně lehčí
Všechny informace

Rolls-Royce Phantom

1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Supra

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Toyota Supravýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 854 600 Kč , zatímco Rolls-Royce Phantom je dostupný od 13 165 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 11 311 034 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Supra si vystačí s 8,1 L/100km a je tak značně úspornější než Rolls-Royce Phantom s 15,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 7,4 L/100km na 100 km.

Phantom

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruRolls-Royce Phantom podstatně výhodu – nabízí 571 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 231 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Supra viditelně navrch – sprint zvládne za 4,3 s, zatímco Rolls-Royce Phantom potřebuje 5,3 s. Je tedy přibližně o 1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Rolls-Royce Phantom táhne značně silněji a nabízí 900 Nm místo 500 Nm. Rozdíl činí přibližně 400 Nm.

Supra

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Rolls-Royce Phantom nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota Supra podstatně lehčí – 1 570 kg oproti 2 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 990 kg.

U objemu kufruRolls-Royce Phantom výrazně více místa – 548 L oproti 290 L. Rozdíl činí přibližně 258 L.

Také u užitečného zatíženíRolls-Royce Phantom zásadně navrch – 440 kg oproti 245 kg. Rozdíl činí přibližně 195 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota Supra je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

1 854 579 Kč
Supra

Toyota Supra

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 340 HP
  • Spotřeba l/100 km : 8,1 L/100km
Toyota Supra
Rolls-Royce Phantom

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Toyota Supra

The Supra delivers a taut, driver‑focused experience that blends retro-inspired looks with modern aggression, rewarding corner-carving ambition with sharp steering and a lively character. Styled to steal glances and practical enough for daily life, it’s the mischievous sports car for buyers who want pure driving fun without the showroom posturing.

Všechny informace

Rolls-Royce Phantom

The Phantom stands as the epitome of luxury and craftsmanship, effortlessly merging opulence with unparalleled performance. With its iconic design and attention to detail, this flagship sedan commands respect on the road while cocooning its passengers in sumptuous comfort. Every journey in the Phantom is an experience, where timeless elegance meets cutting-edge technology.

Všechny informace
Toyota Supra
Rolls-Royce Phantom

Náklady a spotřeba

Cena
1 854 600 Kč
Cena
13 165 600 - 15 191 100 Kč
Spotřeba l/100 km
8,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
15,5 - 15,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
183 g/km
co2
351 - 361 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 570 kg
Pohotovostní hmotnost
2 560 - 2 610 kg
Objem kufru
290 L
Objem kufru
0 - 548 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 854 mm
Šířka
2 018 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
245 kg
Užitečné zatížení
390 - 440 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
340 HP
Výkon HP
571 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 5,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
500 Nm
Točivý moment
900 Nm
Počet válců
6
Počet válců
12
Výkon kW
250 kW
Výkon kW
420 kW
Objem motoru
2 998 cm3
Objem motoru
6 749 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Toyota
Značka
Rolls-Royce
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.