Porovnejte výkon (240 HP vs 215 HP), kufr a cenu (1 277 200 Kč vs 1 204 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW Amarok nebo Maxus T60 MAX?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Maxus T60 MAX má minimálně výhodu v ceně – začíná od 1 204 900 Kč , zatímco VW Amarok je dostupný od 1 277 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 72 309 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Amarok si vystačí s 8,6 L/100km a je tak mírně úspornější než Maxus T60 MAX s 9,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,5 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má VW Amarok lehce výhodu – nabízí 240 HP místo 215 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 25 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Amarok znatelně navrch – sprint zvládne za 8,8 s, zatímco Maxus T60 MAX potřebuje 11,9 s. Je tedy přibližně o 3,1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Amarok táhne lehce silněji a nabízí 600 Nm místo 500 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je VW Amarok minimálně lehčí – 2 262 kg oproti 2 275 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 13 kg.
Také u užitečného zatížení má Maxus T60 MAX lehce navrch – 1 225 kg oproti 983 kg. Rozdíl činí přibližně 242 kg.
VW Amarok překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The VW Amarok is a surprisingly refined pickup that blends rugged capability with car-like comfort, feeling equally at home on a worksite or a weekend escape. Practical, well‑mannered and a little bit charismatic, it’s a smart choice for buyers who need honest utility without sacrificing everyday drivability — and yes, it can be oddly addictive to drive.
Všechny informaceThe T60 MAX stands out with its rugged design and impressive capabilities, making it a solid choice for both work and adventure. Inside, drivers can expect a spacious cabin equipped with modern technology that enhances every journey. With its blend of comfort and durability, the T60 MAX is engineered to tackle any challenge, on or off the road.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 277 200 - 1 893 800 Kč
|
Cena
1 204 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
8,6 - 10,3 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
9,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
226 - 270 g/km
|
co2
239 g/km
|
|
Objem nádrže
80 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
4
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 262 - 2 423 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 275 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
5 350 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 910 mm
|
Šířka
1 960 mm
|
|
Výška
1 871 - 1 884 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
883 - 983 kg
|
Užitečné zatížení
1 225 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
170 - 240 HP
|
Výkon HP
215 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 - 11,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,9 s
|
|
Max. rychlost
180 - 190 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
405 - 600 Nm
|
Točivý moment
500 Nm
|
|
Počet válců
4 - 6
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
125 - 177 kW
|
Výkon kW
158 kW
|
|
Objem motoru
1 996 - 2 993 cm3
|
Objem motoru
1 996 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2023
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
VW
|
Značka
Maxus
|