VS

BMW 3 Series Saloon vs Dacia Bigster ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 179 800 Kč vs 607 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Saloon nebo Dacia Bigster?

BMW 3 Series Saloon vs Dacia Bigster: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Saloon

  • podstatně vyšší výkon
  • výrazně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Dacia Bigster

4,6 (8 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • spíše lehčí
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Saloon

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Dacia Bigsterpodstatně výhodu v ceně – začíná od 607 400 Kč , zatímco BMW 3 Series Saloon je dostupný od 1 179 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 572 451 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 3 Series Saloon si vystačí s 2,4 L/100km a je tak výrazně úspornější než Dacia Bigster s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,3 L/100km na 100 km.

Bigster

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 3 Series Saloon podstatně výhodu – nabízí 530 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 372 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Saloon značně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Dacia Bigster potřebuje 9,7 s. Je tedy přibližně o 6,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 3 Series Saloon táhne podstatně silněji a nabízí 700 Nm místo 230 Nm. Rozdíl činí přibližně 470 Nm.

3 Series Saloon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Bigster spíše lehčí – 1 425 kg oproti 1 575 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 150 kg.

U objemu kufruDacia Bigster jasně více místa – 667 L oproti 480 L. Rozdíl činí přibližně 187 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 3 Series Saloon mírně navrch – 495 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 30 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 3 Series Saloon nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 179 800 Kč
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 96 - 101 km
BMW 3 Series Saloon
Dacia Bigster

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Saloon

The BMW 3 Series saloon is a driver's car in a suit, blending poised handling with a cabin that feels more premium than its practicality suggests. It’s composed enough for daily duties yet playful enough to keep weekend drives interesting, making it a sensible choice for buyers who still want to have fun.

Všechny informace

Dacia Bigster

Dacia Bigster je prostorné a praktické rodinné SUV, které staví na jednoduchosti, spolehlivosti a rozumném poměru ceny a užitku. Hodí se pro ty, kdo chtějí velké a odolné auto s přehledným interiérem a bez zbytečných komplikací.

Všechny informace
BMW 3 Series Saloon
Dacia Bigster

Náklady a spotřeba

Cena
1 179 800 - 2 688 800 Kč
Cena
607 400 - 830 200 Kč
Spotřeba l/100 km
2,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,7 - 7,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
96 - 101 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
54 - 227 g/km
co2
106 - 134 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
1 425 - 1 611 kg
Objem kufru
375 - 480 L
Objem kufru
546 - 667 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 813 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
405 - 495 kg
Užitečné zatížení
434 - 465 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid, LPG
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
140 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 10,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
230 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
103 - 116 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 799 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
D, C
Značka
BMW
Značka
Dacia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.