VS

BMW 3 Series Touring vs CUPRA Formentor ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 390 HP), kufr a cenu (1 212 800 Kč vs 1 041 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Touring nebo CUPRA Formentor?

BMW 3 Series Touring vs CUPRA Formentor: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně vyšší výkon
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu větší kufr
Všechny informace

CUPRA Formentor

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce levnější
  • zásadně úspornější
  • jasně delší dojezd
  • spíše lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Touring

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

CUPRA Formentorlehce výhodu v ceně – začíná od 1 041 000 Kč , zatímco BMW 3 Series Touring je dostupný od 1 212 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 171 786 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: CUPRA Formentor si vystačí s 1,4 L/100km a je tak zásadně úspornější než BMW 3 Series Touring s 2,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,1 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Formentor jasně více: ujede až 126 km, tedy přibližně o 29 km více než BMW 3 Series Touring.

Formentor

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 3 Series Touring jasně výhodu – nabízí 530 HP místo 390 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 140 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Touring o něco navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco CUPRA Formentor potřebuje 4,2 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 3 Series Touring táhne znatelně silněji a nabízí 700 Nm místo 480 Nm. Rozdíl činí přibližně 220 Nm.

3 Series Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Formentor spíše lehčí – 1 434 kg oproti 1 650 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 216 kg.

U objemu kufruBMW 3 Series Touring trochu více místa – 500 L oproti 450 L. Rozdíl činí přibližně 50 L.

Také u užitečného zatíženíCUPRA Formentor mírně navrch – 526 kg oproti 520 kg. Rozdíl činí přibližně 6 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Formentor je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 041 000 Kč
Formentor

CUPRA Formentor

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 390 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 117 - 126 km
BMW 3 Series Touring
CUPRA Formentor

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Touring

BMW řady 3 Touring kombinuje elegantní linie typické pro řadu 3 s praktičností prostorného kombíku a nabízí vyvážené jízdní vlastnosti s důrazem na komfort. Interiér působí prémiově a promyšleně, s variabilním zavazadlovým prostorem a moderními funkcemi, takže je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí sportovní dojem bez kompromisů v užitku.

Všechny informace

CUPRA Formentor

CUPRA Formentor kombinuje odvážný sportovní vzhled s praktičností vhodnou pro každodenní provoz, takže zaujme řidiče, kteří chtějí něco výjimečného, aniž by museli dělat kompromisy. Interiér působí kvalitně a ergonomicky a řidič získá jistý pocit při řízení a dobré propojení s vozem.

Všechny informace
BMW 3 Series Touring
CUPRA Formentor

Náklady a spotřeba

Cena
1 212 800 - 2 714 100 Kč
Cena
1 041 000 - 1 847 000 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
91 - 97 km
Elektrický dojezd
117 - 126 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
57 - 233 g/km
co2
32 - 229 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 650 - 2 025 kg
Pohotovostní hmotnost
1 434 - 1 742 kg
Objem kufru
410 - 500 L
Objem kufru
345 - 450 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 839 - 1 852 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 - 520 kg
Užitečné zatížení
439 - 526 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
150 - 390 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,2 - 9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
250 - 480 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4 - 5
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
110 - 287 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 498 - 2 480 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 026
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
G, E, D, F, B
Značka
BMW
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.