VS

BMW 3 Series Touring vs Dacia Duster ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 212 800 Kč vs 480 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Touring nebo Dacia Duster?

BMW 3 Series Touring vs Dacia Duster: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • výrazně úspornější
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Dacia Duster

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • lehce lehčí
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Touring

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Dacia Dustervýrazně výhodu v ceně – začíná od 480 800 Kč , zatímco BMW 3 Series Touring je dostupný od 1 212 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 731 957 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 3 Series Touring si vystačí s 2,5 L/100km a je tak výrazně úspornější než Dacia Duster s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,2 L/100km na 100 km.

Duster

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW 3 Series Touring značně výhodu – nabízí 530 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 372 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Touring podstatně navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco Dacia Duster potřebuje 9,4 s. Je tedy přibližně o 5,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 3 Series Touring táhne podstatně silněji a nabízí 700 Nm místo 230 Nm. Rozdíl činí přibližně 470 Nm.

3 Series Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Duster lehce lehčí – 1 377 kg oproti 1 650 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 273 kg.

U objemu kufruDacia Duster mírně více místa – 517 L oproti 500 L. Rozdíl činí přibližně 17 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 3 Series Touring lehce navrch – 520 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 67 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 3 Series Touring nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 212 800 Kč
3 Series Touring

BMW 3 Series Touring

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,5 - 10,3 L/100km
  • Elektrický dojezd : 91 - 97 km
BMW 3 Series Touring
Dacia Duster

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Touring

BMW řady 3 Touring kombinuje elegantní linie typické pro řadu 3 s praktičností prostorného kombíku a nabízí vyvážené jízdní vlastnosti s důrazem na komfort. Interiér působí prémiově a promyšleně, s variabilním zavazadlovým prostorem a moderními funkcemi, takže je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí sportovní dojem bez kompromisů v užitku.

Všechny informace

Dacia Duster

Duster je praktické a nenáročné SUV s prostorným interiérem a jasným zaměřením na užitek. Hodí se pro řidiče, kteří chtějí spolehlivé auto s rozumnými provozními náklady a jednoduchou údržbou.

Všechny informace
BMW 3 Series Touring
Dacia Duster

Náklady a spotřeba

Cena
1 212 800 - 2 714 100 Kč
Cena
480 800 - 736 500 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,7 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
91 - 97 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
57 - 233 g/km
co2
107 - 140 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 650 - 2 025 kg
Pohotovostní hmotnost
1 377 - 1 559 kg
Objem kufru
410 - 500 L
Objem kufru
348 - 517 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 813 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 - 520 kg
Užitečné zatížení
402 - 453 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid, LPG
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,4 - 11,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
190 - 230 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
D, C
Značka
BMW
Značka
Dacia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.