VS

BMW 4 Series Convertible vs Aston Martin Vantage ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 680 HP), kufr a cenu (1 539 400 Kč vs 4 962 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 4 Series Convertible nebo Aston Martin Vantage?

BMW 4 Series Convertible vs Aston Martin Vantage: nejdůležitější rozdíly

BMW 4 Series Convertible

  • podstatně levnější
  • výrazně úspornější
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Aston Martin Vantage

  • výrazněji vyšší výkon
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

4 Series Convertible

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW 4 Series Convertiblepodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 539 400 Kč , zatímco Aston Martin Vantage je dostupný od 4 962 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 423 059 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 4 Series Convertible si vystačí s 5,2 L/100km a je tak výrazně úspornější než Aston Martin Vantage s 12,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,9 L/100km na 100 km.

Vantage

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruAston Martin Vantage výrazněji výhodu – nabízí 680 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 150 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Aston Martin Vantage mírně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco BMW 4 Series Convertible potřebuje 3,7 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Aston Martin Vantage táhne lehce silněji a nabízí 800 Nm místo 700 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

4 Series Convertible

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: BMW 4 Series Convertible nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Aston Martin Vantage minimálně lehčí – 1 745 kg oproti 1 765 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 20 kg.

U objemu kufruBMW 4 Series Convertible viditelně více místa – 385 L oproti 235 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 4 Series Convertible nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 539 400 Kč
4 Series Convertible

BMW 4 Series Convertible

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 184 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,2 - 10,2 L/100km
BMW 4 Series Convertible
Aston Martin Vantage

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 4 Series Convertible

The BMW 4 Series Convertible blends coupe-like elegance with open-top drama, its sleek profile and distinctive grille demanding attention whether the roof’s up or down. Behind the wheel it serves up taut handling and a refined ride, making it a rewarding choice for drivers who want sporty character without sacrificing everyday comfort — and yes, it looks spectacular when you drop the top.

Všechny informace

Aston Martin Vantage

The Aston Martin Vantage marries sculptural, jaw-dropping design with a ferociously engaging character that turns everyday drives into a headline act. Buyers get a luxuriously intimate cabin and a raw, communicative chassis — perfect if you crave theatre every time you pull away.

Všechny informace
BMW 4 Series Convertible
Aston Martin Vantage

Náklady a spotřeba

Cena
1 539 400 - 2 853 400 Kč
Cena
4 962 400 - 6 734 700 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 10,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,1 - 12,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
136 - 231 g/km
co2
274 - 279 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Kupé, Roadster
Počet sedadel
4
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 765 - 2 055 kg
Pohotovostní hmotnost
1 745 - 1 805 kg
Objem kufru
385 L
Objem kufru
235 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 852 - 1 887 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
345 - 420 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
184 - 530 HP
Výkon HP
665 - 680 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 8,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 3,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 700 Nm
Točivý moment
800 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
8
Výkon kW
135 - 390 kW
Výkon kW
489 - 500 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
3 982 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
E, F, G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Aston Martin
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.