VS

Citroen Berlingo vs Renault Scénic ve srovnání

Porovnejte výkon (136 HP vs 218 HP), kufr a cenu (598 500 Kč vs 1 022 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen Berlingo nebo Renault Scénic?

Citroen Berlingo vs Renault Scénic: nejdůležitější rozdíly

Citroen Berlingo

  • podstatně levnější
  • znatelně lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Renault Scénic

4,6 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • trochu úspornější
  • podstatně delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Berlingo

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Citroen Berlingopodstatně výhodu v ceně – začíná od 598 500 Kč , zatímco Renault Scénic je dostupný od 1 022 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 424 337 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault Scénic: s hodnotou 16,6 kWh/100km je trochu efektivnější než Citroen Berlingo s 18 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Scénic podstatně více: ujede až 598 km, tedy přibližně o 255 km více než Citroen Berlingo.

Scénic

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruRenault Scénic viditelně výhodu – nabízí 218 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 82 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Scénic značně navrch – sprint zvládne za 7,9 s, zatímco Citroen Berlingo potřebuje 11,2 s. Je tedy přibližně o 3,3 s rychlejší.

U točivého momentu jsou oba modely na stejné úrovni – shodně 300 Nm.

Berlingo

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Citroen Berlingo nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen Berlingo znatelně lehčí – 1 476 kg oproti 1 822 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 346 kg.

U objemu kufruCitroen Berlingo podstatně více místa – 1 050 L oproti 545 L. Rozdíl činí přibližně 505 L.

Také u užitečného zatíženíCitroen Berlingo viditelně navrch – 840 kg oproti 518 kg. Rozdíl činí přibližně 322 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Citroen Berlingo vítězí vyváženějším celkovým balíčkem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 598 500 Kč
Berlingo

Citroen Berlingo

  • Typ motoru : Elektro, Diesel, Benzín
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 102 - 136 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,3 - 6,3 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 18 - 18,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 334 - 343 km
Citroen Berlingo
Renault Scénic

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen Berlingo

Berlingo je praktické a všestranné auto, které spojuje rodinné pohodlí s užitkovou praktičností a zvládne snadno každodenní provoz i víkendové přesuny. V interiéru najdete chytrá řešení pro uspořádání zavazadel i osob a jednoduchou, funkční ergonomii, která z něj dělá spolehlivého parťáka.

Všechny informace

Renault Scénic

Renault Scénic je praktický rodinný vůz s variabilním interiérem, který klade důraz na komfort a užitnou hodnotu díky chyře řešeným odkládacím prostorům. Příjemné jízdní vnímání a dobrá přístupnost dělají ze Scénicu spolehlivého společníka do města i na delší rodinné cesty.

Všechny informace
Citroen Berlingo
Renault Scénic

Náklady a spotřeba

Cena
598 500 - 1 031 000 Kč
Cena
1 022 900 - 1 298 800 Kč
Spotřeba l/100 km
5,3 - 6,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
18 - 18,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
334 - 343 km
Elektrický dojezd
420 - 598 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 151 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Vysoké kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 476 - 1 922 kg
Pohotovostní hmotnost
1 822 - 1 927 kg
Objem kufru
775 - 1 050 L
Objem kufru
545 L
Délka
-
Délka
4 470 mm
Šířka
1 848 mm
Šířka
1 864 mm
Výška
-
Výška
1 571 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 670 L
Užitečné zatížení
509 - 840 kg
Užitečné zatížení
514 - 518 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Diesel, Benzín
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
102 - 136 HP
Výkon HP
170 - 218 HP
Zrychlení 0–100 km/h
11,2 - 14,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 - 8,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
150 - 170 km/h
Točivý moment
205 - 300 Nm
Točivý moment
280 - 300 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
-
Výkon kW
75 - 100 kW
Výkon kW
125 - 160 kW
Objem motoru
1 199 - 1 499 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A, E
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Citroen
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.