VS

Ferrari Roma Convertible vs Maserati GranTurismo ve srovnání

Porovnejte výkon (620 HP vs 550 HP), kufr a cenu (6 135 100 Kč vs 4 010 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ferrari Roma Convertible nebo Maserati GranTurismo?

Ferrari Roma Convertible vs Maserati GranTurismo: nejdůležitější rozdíly

Ferrari Roma Convertible

  • lehce vyšší výkon
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Maserati GranTurismo

3,3 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • trochu úspornější
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

GranTurismo

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Maserati GranTurismoznačně výhodu v ceně – začíná od 4 010 600 Kč , zatímco Ferrari Roma Convertible je dostupný od 6 135 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 124 474 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Maserati GranTurismo si vystačí s 10 L/100km a je tak trochu úspornější než Ferrari Roma Convertible s 10,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

GranTurismo

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruFerrari Roma Convertible lehce výhodu – nabízí 620 HP místo 550 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 70 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari Roma Convertible minimálně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco Maserati GranTurismo potřebuje 3,5 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari Roma Convertible táhne lehce silněji a nabízí 760 Nm místo 650 Nm. Rozdíl činí přibližně 110 Nm.

GranTurismo

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 4 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari Roma Convertible minimálně lehčí – 1 654 kg oproti 1 795 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 141 kg.

U objemu kufruMaserati GranTurismo lehce více místa – 310 L oproti 272 L. Rozdíl činí přibližně 38 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ferrari Roma Convertible ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

6 135 074 Kč
default

Ferrari Roma Convertible

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 620 HP
  • Spotřeba l/100 km : 10,3 L/100km
Ferrari Roma Convertible
Maserati GranTurismo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ferrari Roma Convertible

The Ferrari Roma Spider dresses the marque’s drama in a restrained, almost polite suit, folding its roof away to reveal a cabin that feels as civilized as it does intoxicating. Behind the wheel it serves grand touring manners with a playful shove and soundtrack, perfect for drivers who want thrilling Ferrari emotion without the daily fuss.

Všechny informace

Maserati GranTurismo

The Maserati GranTurismo is a swooping Italian grand tourer that marries dramatic, museum-worthy styling with a sonorous exhaust note that insists on being noticed. It’s the kind of indulgent cruiser for buyers who want theatrical presence and a luxurious, long-distance demeanour rather than everyday practicality.

Všechny informace
Ferrari Roma Convertible
Maserati GranTurismo

Náklady a spotřeba

Cena
6 135 100 Kč
Cena
4 010 600 - 5 036 500 Kč
Spotřeba l/100 km
10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
10 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
234 g/km
co2
226 g/km
Objem nádrže
80 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4
Počet sedadel
4
Dveře
2
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 654 kg
Pohotovostní hmotnost
1 795 kg
Objem kufru
272 L
Objem kufru
310 L
Délka
4 656 mm
Délka
-
Šířka
1 974 mm
Šířka
1 957 mm
Výška
1 306 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
500 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
620 HP
Výkon HP
490 - 550 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 3,9 s
Max. rychlost
320 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
760 Nm
Točivý moment
600 - 650 Nm
Počet válců
8
Počet válců
6
Výkon kW
456 kW
Výkon kW
361 - 404 kW
Objem motoru
3 855 cm3
Objem motoru
2 992 cm3

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Ferrari
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.