Porovnejte výkon (487 HP vs 136 HP), kufr a cenu (1 430 500 Kč vs 892 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Mustang Mach-E nebo Subaru Impreza?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Subaru Impreza má výrazně výhodu v ceně – začíná od 892 700 Kč , zatímco Ford Mustang Mach-E je dostupný od 1 430 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 537 765 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Ford Mustang Mach-E podstatně výhodu – nabízí 487 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 351 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Mustang Mach-E zásadně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Subaru Impreza potřebuje 10,6 s. Je tedy přibližně o 6,8 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Mustang Mach-E táhne výrazně silněji a nabízí 950 Nm místo 182 Nm. Rozdíl činí přibližně 768 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Subaru Impreza výrazněji lehčí – 1 574 kg oproti 2 161 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 587 kg.
U objemu kufru má Ford Mustang Mach-E viditelně více místa – 519 L oproti 315 L. Rozdíl činí přibližně 204 L.
Také u užitečného zatížení má Subaru Impreza lehce navrch – 526 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 76 kg.
Ford Mustang Mach-E nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mustang Mach‑E je elektrický crossover, který přenáší sportovní charakter tradičního Mustangu do praktičtější podoby pro každodenní používání. Nabízí svižné jízdní chování, prostorný interiér a moderní výbavu, takže osloví řidiče hledající kombinaci dynamiky a komfortu.
Všechny informaceThe Subaru Impreza feels like a trusty companion built for everyday adventures, shrugging off bad weather and awkward parking with quiet competence. It won't win any style contests, but its sensible cabin, grippy manners, and honest driving character make it a smart pick for buyers who prefer substance over flash.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 430 500 - 1 974 800 Kč
|
Cena
892 700 - 958 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
7,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
17,7 - 21 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
470 - 600 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
166 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
48 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 161 - 2 351 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 574 - 1 599 kg
|
|
Objem kufru
519 L
|
Objem kufru
315 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 490 mm
|
|
Šířka
1 881 mm
|
Šířka
1 780 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 515 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 297 - 1 314 L
|
|
Užitečné zatížení
368 - 450 kg
|
Užitečné zatížení
501 - 526 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
268 - 487 HP
|
Výkon HP
136 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 6,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
199 km/h
|
|
Točivý moment
525 - 950 Nm
|
Točivý moment
182 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
197 - 358 kW
|
Výkon kW
100 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
1 995 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
F
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Subaru
|