VS

Ford Puma vs Ferrari 296 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (168 HP vs 880 HP), kufr a cenu (706 400 Kč vs 10 304 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Puma nebo Ferrari 296 Coupe?

Ford Puma vs Ferrari 296 Coupe: nejdůležitější rozdíly

Ford Puma

3 (11 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • výrazně úspornější
  • značně delší dojezd
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

Ferrari 296 Coupe

  • výrazně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Puma

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Ford Pumaznačně výhodu v ceně – začíná od 706 400 Kč , zatímco Ferrari 296 Coupe je dostupný od 10 304 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 9 598 239 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Puma si vystačí s 5,4 L/100km a je tak výrazně úspornější než Ferrari 296 Coupe s 8,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,5 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Puma značně více: ujede až 417 km, tedy přibližně o 402 km více než Ferrari 296 Coupe.

296 Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFerrari 296 Coupe výrazně výhodu – nabízí 880 HP místo 168 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 712 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari 296 Coupe zásadně navrch – sprint zvládne za 2,8 s, zatímco Ford Puma potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 4,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari 296 Coupe táhne podstatně silněji a nabízí 755 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 465 Nm.

Puma

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Ford Puma nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Ford Puma výrazněji lehčí – 1 316 kg oproti 1 670 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 354 kg.

Také u užitečného zatíženíFord Puma značně navrch – 469 kg oproti 225 kg. Rozdíl činí přibližně 244 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Puma je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 706 400 Kč
Puma

Ford Puma

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 125 - 168 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,4 - 5,9 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 13 - 13,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 404 - 417 km
Ford Puma
Ferrari 296 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Puma

Ford Puma je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského auta s hravým jízdním projevem. Nabízí prostorný interiér a chytrá úložná řešení, takže je vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.

Všechny informace

Ferrari 296 Coupe

Slip behind the wheel of the Ferrari 296 GTB and you get a compact supercar that turns everyday roads into a racetrack with intoxicating urgency and razor-sharp poise. It's the perfect choice for drivers who want headline-grabbing performance and Ferrari drama without the showroom theatrics, all wrapped in stunning Italian design.

Všechny informace
Ford Puma
Ferrari 296 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
706 400 - 1 073 500 Kč
Cena
10 304 600 Kč
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
13 - 13,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
404 - 417 km
Elektrický dojezd
15 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 135 g/km
co2
218 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 316 - 1 563 kg
Pohotovostní hmotnost
1 670 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 805 mm
Šířka
1 958 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
367 - 469 kg
Užitečné zatížení
225 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
125 - 168 HP
Výkon HP
880 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
170 - 290 Nm
Točivý moment
755 Nm
Počet válců
3
Počet válců
6
Výkon kW
92 - 124 kW
Výkon kW
648 kW
Objem motoru
999 cm3
Objem motoru
2 992 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, A
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Ford
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.