Porovnejte výkon (281 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 430 800 Kč vs 631 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Ranger nebo Renault Captur?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Renault Captur má výrazně výhodu v ceně – začíná od 631 700 Kč , zatímco Ford Ranger je dostupný od 1 430 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 799 127 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Ranger si vystačí s 3,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než Renault Captur s 4,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Ford Ranger výrazně výhodu – nabízí 281 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 123 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Ranger mírně navrch – sprint zvládne za 8,7 s, zatímco Renault Captur potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Ranger táhne zásadně silněji a nabízí 697 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 432 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Captur podstatně lehčí – 1 323 kg oproti 2 405 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 082 kg.
Také u užitečného zatížení má Ford Ranger značně navrch – 989 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 536 kg.
Ford Ranger nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Ford je značka, která v Česku oslovuje řidiče svým vyváženým jízdním projevem a praktickými řešeními pro každodenní použití. Nabízí přehledné a ergonomické interiéry s důrazem na příjemné řízení a spolehlivost bez zbytečné pompéznosti.
Všechny informaceRenault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 430 800 - 1 699 000 Kč
|
Cena
631 700 - 839 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
42 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
70 - 265 g/km
|
co2
100 - 137 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
4 - 5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 405 - 2 511 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
326 - 422 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 918 mm
|
Šířka
1 797 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
845 - 989 kg
|
Užitečné zatížení
447 - 453 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
240 - 281 HP
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 9,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
600 - 697 Nm
|
Točivý moment
160 - 265 Nm
|
|
Počet válců
4 - 6
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
177 - 207 kW
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
|
Objem motoru
2 261 - 2 993 cm3
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G, B
|
Třída účinnosti CO2
C, D, E
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Renault
|