Porovnejte výkon (490 HP vs 470 HP), kufr a cenu (1 748 200 Kč vs 1 709 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Genesis GV70 nebo Alpine A390?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Alpine A390 má minimálně výhodu v ceně – začíná od 1 709 000 Kč , zatímco Genesis GV70 je dostupný od 1 748 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 39 244 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Alpine A390: s hodnotou 18,7 kWh/100km je mírně efektivnější než Genesis GV70 s 19,4 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,7 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Alpine A390 spíše více: ujede až 551 km, tedy přibližně o 72 km více než Genesis GV70.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Genesis GV70 trochu výhodu – nabízí 490 HP místo 470 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 20 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Alpine A390 o něco navrch – sprint zvládne za 3,9 s, zatímco Genesis GV70 potřebuje 4,4 s. Je tedy přibližně o 0,5 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Alpine A390 táhne o něco silněji a nabízí 824 Nm místo 700 Nm. Rozdíl činí přibližně 124 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Alpine A390 o něco lehčí – 2 121 kg oproti 2 335 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 214 kg.
U objemu kufru má Alpine A390 mírně více místa – 532 L oproti 503 L. Rozdíl činí přibližně 29 L.
Také u užitečného zatížení má Genesis GV70 mírně navrch – 515 kg oproti 484 kg. Rozdíl činí přibližně 31 kg.
Alpine A390 přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Genesis GV70 pairs coupe-like styling with a sumptuous, high-quality interior that feels more like a bespoke lounge than a typical compact crossover. It drives with composure and poise, offering a supremely comfortable daily companion that quietly challenges established luxury names while giving buyers plenty of premium kit for the money.
Všechny informaceThe Alpine A390 is the brand’s leap into the fast electric crossover arena, wrapping Dieppe’s lightweight ethos in a sleek, coupe-ish body with real everyday usability. If the steering and chassis feel echo the A110, this could be the enthusiast’s family EV—subtle, sharp, and très chic, with enough theatre to make the school run feel like a pit lane exit.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 748 200 - 1 906 500 Kč
|
Cena
1 709 000 - 1 974 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
19,4 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
18,7 - 20,4 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
479 km
|
Elektrický dojezd
497 - 551 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 335 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 121 - 2 124 kg
|
|
Objem kufru
503 L
|
Objem kufru
532 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 910 mm
|
Šířka
1 885 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
515 kg
|
Užitečné zatížení
481 - 484 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
490 HP
|
Výkon HP
400 - 470 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 4,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
700 Nm
|
Točivý moment
661 - 824 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
360 kW
|
Výkon kW
295 - 345 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Genesis
|
Značka
Alpine
|