Porovnejte výkon (551 HP vs 280 HP), kufr a cenu (2 025 400 Kč vs 1 088 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hongqi E-HS9 nebo Lynk & Co 01?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Lynk & Co 01 má podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 088 600 Kč , zatímco Hongqi E-HS9 je dostupný od 2 025 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 936 784 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Hongqi E-HS9 výrazně více: ujede až 515 km, tedy přibližně o 440 km více než Lynk & Co 01.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Hongqi E-HS9 podstatně výhodu – nabízí 551 HP místo 280 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 271 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hongqi E-HS9 podstatně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco Lynk & Co 01 potřebuje 7,7 s. Je tedy přibližně o 2,8 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hongqi E-HS9 táhne jasně silněji a nabízí 670 Nm místo 535 Nm. Rozdíl činí přibližně 135 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Hongqi E-HS9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Lynk & Co 01 jasně lehčí – 1 935 kg oproti 2 705 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 770 kg.
U objemu kufru má Lynk & Co 01 výrazně více místa – 466 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 466 L.
Také u užitečného zatížení má Hongqi E-HS9 spíše navrch – 475 kg oproti 415 kg. Rozdíl činí přibližně 60 kg.
Hongqi E-HS9 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Hongqi E-HS9 arrives like a modern state limousine rewired into an electric SUV, all imposing chrome, tall presence and an interior that aims to cocoon occupants in luxury. It's serenely quiet and packed with tech, offering a compelling, slightly quirky alternative to established European luxury SUVs for buyers who want drama as much as comfort.
Všechny informace
Lynk & Co 01 působí výrazně a moderně, s důrazem na pohodlný interiér a praktičnost pro každodenní použití. Důraz na konektivitu a flexibilní možnosti vlastnictví nebo sdílení z něj dělají atraktivní volbu pro ty, kteří chtějí moderní, snadno dostupné řešení mobility.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
2 025 400 - 2 607 700 Kč
|
Cena
1 088 600 - 1 189 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
0,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
19,4 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
465 - 515 km
|
Elektrický dojezd
75 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
20 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
6 - 7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 705 - 2 777 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 935 kg
|
|
Objem kufru
0 L
|
Objem kufru
466 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 010 mm
|
Šířka
1 860 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
455 - 475 kg
|
Užitečné zatížení
415 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
551 HP
|
Výkon HP
280 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
670 Nm
|
Točivý moment
535 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
405 kW
|
Výkon kW
206 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
B
|
|
Značka
Hongqi
|
Značka
Lynk & Co
|