VS

Hyundai Bayon vs Renault Captur ve srovnání

Porovnejte výkon (90 HP vs 158 HP), kufr a cenu (592 500 Kč vs 631 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Bayon nebo Renault Captur?

Hyundai Bayon vs Renault Captur: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Bayon

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • spíše lehčí
Všechny informace

Renault Captur

4,8 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • výrazněji úspornější
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Bayon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Hyundai Bayonmírně výhodu v ceně – začíná od 592 500 Kč , zatímco Renault Captur je dostupný od 631 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 39 244 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Captur si vystačí s 4,4 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Hyundai Bayon s 5,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,4 L/100km na 100 km.

Captur

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruRenault Captur zásadně výhodu – nabízí 158 HP místo 90 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 68 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Captur viditelně navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco Hyundai Bayon potřebuje 11,9 s. Je tedy přibližně o 3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Captur táhne znatelně silněji a nabízí 265 Nm místo 172 Nm. Rozdíl činí přibližně 93 Nm.

Bayon

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Bayon spíše lehčí – 1 175 kg oproti 1 323 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 148 kg.

U objemu kufruRenault Captur minimálně více místa – 422 L oproti 411 L. Rozdíl činí přibližně 11 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Bayon mírně navrch – 460 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 7 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Captur nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 631 700 Kč
Captur

Renault Captur

  • Typ motoru : Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,4 - 6 L/100km
Hyundai Bayon
Renault Captur

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Bayon

Hyundai Bayon je kompaktní crossover, který kombinuje městskou obratnost s praktickou užitností pro každodenní dojíždění. Nabízí moderní design, pohodlný interiér a solidní výbavu, která potěší řidiče i pasažéry.

Všechny informace

Renault Captur

Renault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.

Všechny informace
Hyundai Bayon
Renault Captur

Náklady a spotřeba

Cena
592 500 - 762 100 Kč
Cena
631 700 - 839 300 Kč
Spotřeba l/100 km
5,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
130 - 132 g/km
co2
100 - 137 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 175 - 1 200 kg
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
Objem kufru
411 L
Objem kufru
326 - 422 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 775 mm
Šířka
1 797 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
450 - 460 kg
Užitečné zatížení
447 - 453 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
90 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
11,9 - 13,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
172 Nm
Točivý moment
160 - 265 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
66 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
998 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D
Třída účinnosti CO2
C, D, E
Značka
Hyundai
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.