VS

Maxus Mifa 9 vs Mercedes VLE ve srovnání

Porovnejte výkon (245 HP vs 276 HP), kufr a cenu (1 746 700 Kč vs 2 000 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maxus Mifa 9 nebo Mercedes VLE?

Maxus Mifa 9 vs Mercedes VLE: nejdůležitější rozdíly

Maxus Mifa 9

  • o něco levnější
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Mercedes VLE

  • o něco vyšší výkon
  • lehce úspornější
  • výrazněji delší dojezd
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Mifa 9

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Maxus Mifa 9o něco výhodu v ceně – začíná od 1 746 700 Kč , zatímco Mercedes VLE je dostupný od 2 000 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 253 438 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes VLE: s hodnotou 18,6 kWh/100km je lehce efektivnější než Maxus Mifa 9 s 21,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes VLE výrazněji více: ujede až 707 km, tedy přibližně o 267 km více než Maxus Mifa 9.

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes VLE o něco výhodu – nabízí 276 HP místo 245 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 31 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maxus Mifa 9 minimálně navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco Mercedes VLE potřebuje 9,5 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes VLE táhne lehce silněji a nabízí 400 Nm místo 350 Nm. Rozdíl činí přibližně 50 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 7 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Maxus Mifa 9 viditelně lehčí – 2 385 kg oproti 2 900 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 515 kg.

U objemu kufruMercedes VLE výrazně více místa – 795 L oproti 466 L. Rozdíl činí přibližně 329 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes VLE spíše navrch – 711 kg oproti 615 kg. Rozdíl činí přibližně 96 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes VLE je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 000 200 Kč
default

Mercedes VLE

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 276 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 18,6 - 20,2 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 657 - 707 km
Maxus Mifa 9
Mercedes VLE

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Maxus Mifa 9

The Maxus Mifa 9 arrives as a roomy, tech-laden electric MPV that quietly turns family hauling into a first-class commute. With an airy cabin, smart infotainment and a calm, refined ride, it’s an appealing choice for buyers who want practicality without sacrificing polish — and yes, it’s surprisingly pleasant to drive.

Všechny informace

Mercedes VLE

The Mercedes VLE is a spacious and versatile people carrier that pairs a calm, refined ride with a premium-feeling interior. It’s tailored for family and executive use, offering comfortable seating and practical versatility for everyday journeys.

Všechny informace
Maxus Mifa 9
Mercedes VLE

Náklady a spotřeba

Cena
1 746 700 - 2 101 200 Kč
Cena
2 000 200 - 2 723 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
21,3 - 21,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,6 - 20,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
430 - 440 km
Elektrický dojezd
657 - 707 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Bus
Počet sedadel
7
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 385 - 2 610 kg
Pohotovostní hmotnost
2 900 - 3 161 kg
Objem kufru
466 L
Objem kufru
795 L
Délka
5 270 mm
Délka
-
Šířka
2 000 mm
Šířka
1 999 mm
Výška
1 840 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
2 017 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
485 - 615 kg
Užitečné zatížení
497 - 711 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
245 HP
Výkon HP
276 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,5 s
Max. rychlost
180 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 Nm
Točivý moment
400 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
180 kW
Výkon kW
203 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Maxus
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.