VS

Mazda CX-30 vs SsangYong Korando ve srovnání

Porovnejte výkon (186 HP vs 190 HP), kufr a cenu (745 400 Kč vs 797 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mazda CX-30 nebo SsangYong Korando?

Mazda CX-30 vs SsangYong Korando: nejdůležitější rozdíly

Mazda CX-30

4,5 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • jasně úspornější
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

SsangYong Korando

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně vyšší výkon
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CX-30

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Mazda CX-30minimálně výhodu v ceně – začíná od 745 400 Kč , zatímco SsangYong Korando je dostupný od 797 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 51 903 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mazda CX-30 si vystačí s 5,7 L/100km a je tak jasně úspornější než SsangYong Korando s 7,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,8 L/100km na 100 km.

Korando

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruSsangYong Korando mírně výhodu – nabízí 190 HP místo 186 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 4 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mazda CX-30 mírně navrch – sprint zvládne za 8,3 s, zatímco SsangYong Korando potřebuje 8,4 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SsangYong Korando táhne viditelně silněji a nabízí 360 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 120 Nm.

CX-30

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mazda CX-30 minimálně lehčí – 1 455 kg oproti 1 517 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 62 kg.

U objemu kufruSsangYong Korando jasně více místa – 551 L oproti 430 L. Rozdíl činí přibližně 121 L.

Také u užitečného zatíženíMazda CX-30 minimálně navrch – 496 kg oproti 463 kg. Rozdíl činí přibližně 33 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

SsangYong Korando překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 797 300 Kč
Korando

SsangYong Korando

  • Typ motoru : Benzín, Elektro
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 163 - 190 HP
  • Spotřeba l/100 km : 7,5 - 8,6 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 339 km
Mazda CX-30
SsangYong Korando

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mazda CX-30

Mazda CX-30 nabízí elegantní vzhled a jízdní projev, který potěší řidiče hledající vyvážený kompromis mezi komfortem a ovladatelností. Interiér je promyšlený a z kvalitních materiálů, takže působí solide a prakticky bez zbytečných komplikací.

Všechny informace

SsangYong Korando

The SsangYong Korando pairs bold, modern styling with a surprisingly roomy and practical cabin, so it looks confident at the lights and handles the daily grind without fuss. It swaps flashy badges for honest value, offering a composed ride, useful equipment and wallet-friendly running that make it an appealing pick for buyers who'd rather spend on weekends than on extravagant finance packages.

Všechny informace
Mazda CX-30
SsangYong Korando

Náklady a spotřeba

Cena
745 400 - 1 085 900 Kč
Cena
797 300 - 1 240 400 Kč
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,5 - 8,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
339 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 148 g/km
co2
0 - 197 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
50 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 455 - 1 587 kg
Pohotovostní hmotnost
1 517 - 1 840 kg
Objem kufru
422 - 430 L
Objem kufru
551 L
Délka
-
Délka
4 450 - 4 465 mm
Šířka
1 795 mm
Šířka
1 870 mm
Výška
-
Výška
1 620 - 1 645 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 248 L
Užitečné zatížení
458 - 496 kg
Užitečné zatížení
410 - 463 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín, Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
140 - 186 HP
Výkon HP
163 - 190 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
156 - 191 km/h
Točivý moment
238 - 240 Nm
Točivý moment
260 - 360 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
103 - 137 kW
Výkon kW
120 - 140 kW
Objem motoru
1 998 - 2 488 cm3
Objem motoru
1 497 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 021 - 2 023
Třída účinnosti CO2
D, E
Třída účinnosti CO2
F, G, A
Značka
Mazda
Značka
SsangYong
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.