Porovnejte výkon (700 HP vs 406 HP), kufr a cenu (6 291 600 Kč vs 2 468 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - McLaren Supercar Series Coupe nebo Lotus Emira?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Lotus Emira má podstatně výhodu v ceně – začíná od 2 468 600 Kč , zatímco McLaren Supercar Series Coupe je dostupný od 6 291 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 823 092 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: McLaren Supercar Series Coupe si vystačí s 4,6 L/100km a je tak podstatně úspornější než Lotus Emira s 9,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,6 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má McLaren Supercar Series Coupe podstatně výhodu – nabízí 700 HP místo 406 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 294 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má McLaren Supercar Series Coupe znatelně navrch – sprint zvládne za 3 s, zatímco Lotus Emira potřebuje 4 s. Je tedy přibližně o 1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: McLaren Supercar Series Coupe táhne znatelně silněji a nabízí 720 Nm místo 480 Nm. Rozdíl činí přibližně 240 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.
U pohotovostní hmotnosti je McLaren Supercar Series Coupe trochu lehčí – 1 498 kg oproti 1 521 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 23 kg.
McLaren Supercar Series Coupe tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The McLaren Supercar Series Coupe arrives like a scalpel with a spoiler, pairing race-bred theatrics with a civility that makes it livable on the street while still thrilling on a back road. If you crave exotic looks, dramatic doors and a cabin that rewards attentive driving, this coupe serves up pure performance with just enough comfort to keep your mates impressed and slightly terrified.
Všechny informaceThe Lotus Emira is a supremely alive sports coupe that blends razor‑sharp handling with enough everyday comfort to make it usable beyond the track. It looks gorgeous, sounds eager and delivers a focused, smile-inducing drive that will seduce enthusiasts and tempt sensible buyers alike.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
6 291 600 Kč
|
Cena
2 468 600 - 3 129 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
9,2 - 11,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
33 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
104 g/km
|
co2
208 - 245 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kupé
|
Karoserie
Kupé
|
|
Počet sedadel
2
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 498 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 521 - 1 533 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
151 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 913 mm
|
Šířka
1 895 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
-
|
Užitečné zatížení
213 - 230 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Manuální převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
700 HP
|
Výkon HP
365 - 406 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 4,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
720 Nm
|
Točivý moment
420 - 480 Nm
|
|
Počet válců
6
|
Počet válců
4 - 6
|
|
Výkon kW
515 kW
|
Výkon kW
268 - 298 kW
|
|
Objem motoru
2 993 cm3
|
Objem motoru
1 991 - 3 456 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2 023 - 2 025
|
|
Třída účinnosti CO2
C
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
McLaren
|
Značka
Lotus
|