VS

MG MG3 vs Renault Clio ve srovnání

Porovnejte výkon (194 HP vs 158 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 503 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG3 nebo Renault Clio?

MG MG3 vs Renault Clio: nejdůležitější rozdíly

MG MG3

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • lehce vyšší výkon
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Renault Clio

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu úspornější
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MG3

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

MG MG3o něco výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Renault Clio je dostupný od 503 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 48 358 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Clio si vystačí s 4,1 L/100km a je tak trochu úspornější než MG MG3 s 4,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

Clio

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMG MG3 lehce výhodu – nabízí 194 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 36 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG3 mírně navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Clio táhne výrazněji silněji a nabízí 190 Nm místo 148 Nm. Rozdíl činí přibližně 42 Nm.

MG3

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Clio trochu lehčí – 1 202 kg oproti 1 237 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 35 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Clio minimálně navrch – 463 kg oproti 448 kg. Rozdíl činí přibližně 15 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Clio rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 503 800 Kč
Clio

Renault Clio

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,1 - 5,2 L/100km
MG MG3
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

MG MG3

MG3 je kompaktní hatchback, který zaujme svěžím vzhledem a praktičností pro každodenní městské ježdění. Nabízí dobrý poměr výbavy a ceny, ale jízdní projev a kvalita interiéru nemusí vyhovovat těm, kteří hledají prémiovější dojem.

Všechny informace

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace
MG MG3
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Cena
455 500 - 632 700 Kč
Cena
503 800 - 698 800 Kč
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
100 - 137 g/km
co2
92 - 118 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 237 - 1 285 kg
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
301 - 327 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 797 mm
Šířka
1 768 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
373 - 448 kg
Užitečné zatížení
453 - 463 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
116 - 194 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
148 Nm
Točivý moment
190 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
85 - 143 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
1 490 - 1 495 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, C
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Značka
MG
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.