VS

Renault Scénic vs VW Caddy ve srovnání

Porovnejte výkon (218 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 022 900 Kč vs 820 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Scénic nebo VW Caddy?

Renault Scénic vs VW Caddy: nejdůležitější rozdíly

Renault Scénic

4,6 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji vyšší výkon
  • podstatně delší dojezd
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

VW Caddy

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • o něco lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Scénic

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

VW Caddyjasně výhodu v ceně – začíná od 820 000 Kč , zatímco Renault Scénic je dostupný od 1 022 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 202 902 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Scénic podstatně více: ujede až 598 km, tedy přibližně o 477 km více než VW Caddy.

Caddy

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruRenault Scénic výrazněji výhodu – nabízí 218 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 68 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Scénic zásadně navrch – sprint zvládne za 7,9 s, zatímco VW Caddy potřebuje 11,4 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je VW Caddy trochu vpředu – dosahuje 186 km/h, zatímco Renault Scénic končí na 170 km/h. Rozdíl činí přibližně 16 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Caddy táhne minimálně silněji a nabízí 320 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 20 Nm.

Scénic

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: VW Caddy nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je VW Caddy o něco lehčí – 1 575 kg oproti 1 822 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 247 kg.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje VW Caddy výrazně – až 3 700 L, tedy přibližně o 2 030 L více než Renault Scénic.

Také u užitečného zatíženíVW Caddy viditelně navrch – 710 kg oproti 518 kg. Rozdíl činí přibližně 192 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Scénic vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 022 900 Kč
Scénic

Renault Scénic

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 170 - 218 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,6 - 17,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 420 - 598 km
Renault Scénic
VW Caddy

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Scénic

Renault Scénic je praktický rodinný vůz s variabilním interiérem, který klade důraz na komfort a užitnou hodnotu díky chyře řešeným odkládacím prostorům. Příjemné jízdní vnímání a dobrá přístupnost dělají ze Scénicu spolehlivého společníka do města i na delší rodinné cesty.

Všechny informace

VW Caddy

Caddy je praktické a všestranné vozidlo, které dobře zvládá jak rodinné cesty, tak pracovní úkoly díky variabilnímu prostoru a odolné konstrukci. Nabízí pohodlnou jízdu, přehledné ovládání a spolehlivost, kterou ocení řidiči hledající funkční a bezproblémové řešení.

Všechny informace
Renault Scénic
VW Caddy

Náklady a spotřeba

Cena
1 022 900 - 1 298 800 Kč
Cena
820 000 - 1 354 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
0,5 - 6,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
420 - 598 km
Elektrický dojezd
116 - 121 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
19,7 kWh
co2
0 g/km
co2
10 - 165 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
50 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Vysoké kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 822 - 1 927 kg
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 998 kg
Objem kufru
545 L
Objem kufru
-
Délka
4 470 mm
Délka
4 500 - 4 853 mm
Šířka
1 864 mm
Šířka
1 855 mm
Výška
1 571 mm
Výška
1 819 - 1 860 mm
Maximální objem kufru
1 670 L
Maximální objem kufru
2 556 - 3 700 L
Užitečné zatížení
514 - 518 kg
Užitečné zatížení
501 - 710 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
170 - 218 HP
Výkon HP
102 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
11,4 - 14 s
Max. rychlost
150 - 170 km/h
Max. rychlost
173 - 186 km/h
Točivý moment
280 - 300 Nm
Točivý moment
220 - 320 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
125 - 160 kW
Výkon kW
75 - 110 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Značka
Renault
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.