Porovnejte výkon (186 HP vs 158 HP), kufr a cenu (745 400 Kč vs 631 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mazda CX-30 nebo Renault Captur?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Renault Captur má lehce výhodu v ceně – začíná od 631 700 Kč , zatímco Mazda CX-30 je dostupný od 745 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 113 680 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Captur si vystačí s 4,4 L/100km a je tak jasně úspornější než Mazda CX-30 s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Mazda CX-30 o něco výhodu – nabízí 186 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 28 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mazda CX-30 trochu navrch – sprint zvládne za 8,3 s, zatímco Renault Captur potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Captur táhne trochu silněji a nabízí 265 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 25 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Captur minimálně lehčí – 1 323 kg oproti 1 455 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 132 kg.
U objemu kufru má Mazda CX-30 trochu více místa – 430 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 8 L.
Také u užitečného zatížení má Mazda CX-30 trochu navrch – 496 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 43 kg.
Renault Captur má minimální náskok v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mazda CX-30 nabízí elegantní vzhled a jízdní projev, který potěší řidiče hledající vyvážený kompromis mezi komfortem a ovladatelností. Interiér je promyšlený a z kvalitních materiálů, takže působí solide a prakticky bez zbytečných komplikací.
Všechny informaceRenault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
745 400 - 1 085 900 Kč
|
Cena
631 700 - 839 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
129 - 148 g/km
|
co2
100 - 137 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 455 - 1 587 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
|
|
Objem kufru
422 - 430 L
|
Objem kufru
326 - 422 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 795 mm
|
Šířka
1 797 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
458 - 496 kg
|
Užitečné zatížení
447 - 453 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
140 - 186 HP
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
238 - 240 Nm
|
Točivý moment
160 - 265 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
103 - 137 kW
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
|
Objem motoru
1 998 - 2 488 cm3
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
D, E
|
Třída účinnosti CO2
C, D, E
|
|
Značka
Mazda
|
Značka
Renault
|