Porovnejte výkon (195 HP vs 158 HP), kufr a cenu (889 700 Kč vs 631 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Peugeot 308 SW nebo Renault Captur?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Renault Captur má značně výhodu v ceně – začíná od 631 700 Kč , zatímco Peugeot 308 SW je dostupný od 889 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 257 995 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Peugeot 308 SW si vystačí s 2,3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Renault Captur s 4,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,1 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Peugeot 308 SW lehce výhodu – nabízí 195 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 37 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Peugeot 308 SW o něco navrch – sprint zvládne za 7,7 s, zatímco Renault Captur potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 1,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Peugeot 308 SW táhne o něco silněji a nabízí 300 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 35 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Captur lehce lehčí – 1 323 kg oproti 1 484 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 161 kg.
U objemu kufru má Peugeot 308 SW jasně více místa – 551 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 129 L.
Také u užitečného zatížení má Peugeot 308 SW o něco navrch – 508 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 55 kg.
Peugeot 308 SW překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Peugeot 308 SW nabízí elegantní francouzský design spojený s praktickou karoserií, kterou ocení řidiči i rodiny hledající více místa. Jízdní projev je komfortní a interiér působí kvalitně a promyšleně, díky čemuž je to vhodná volba pro každodenní dojíždění i delší cesty.
Všechny informaceRenault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
889 700 - 1 293 500 Kč
|
Cena
631 700 - 839 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,3 - 5,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,7 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
81 - 444 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 134 g/km
|
co2
100 - 137 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 484 - 1 783 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
|
|
Objem kufru
467 - 551 L
|
Objem kufru
326 - 422 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 852 mm
|
Šířka
1 797 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
417 - 508 kg
|
Užitečné zatížení
447 - 453 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid, Elektro
|
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
131 - 195 HP
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 - 10,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
230 - 300 Nm
|
Točivý moment
160 - 265 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
96 - 144 kW
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B, A
|
Třída účinnosti CO2
C, D, E
|
|
Značka
Peugeot
|
Značka
Renault
|