VS

Mazda CX-30 vs Land Rover Range Rover Velar ve srovnání

Porovnejte výkon (186 HP vs 404 HP), kufr a cenu (745 400 Kč vs 1 830 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mazda CX-30 nebo Land Rover Range Rover Velar?

Mazda CX-30 vs Land Rover Range Rover Velar: nejdůležitější rozdíly

Mazda CX-30

4,5 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

Land Rover Range Rover Velar

  • podstatně vyšší výkon
  • výrazněji úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CX-30

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Mazda CX-30značně výhodu v ceně – začíná od 745 400 Kč , zatímco Land Rover Range Rover Velar je dostupný od 1 830 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 085 150 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Land Rover Range Rover Velar si vystačí s 4,5 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Mazda CX-30 s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,2 L/100km na 100 km.

Range Rover Velar

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruLand Rover Range Rover Velar podstatně výhodu – nabízí 404 HP místo 186 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 218 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Land Rover Range Rover Velar výrazně navrch – sprint zvládne za 5,4 s, zatímco Mazda CX-30 potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 2,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Land Rover Range Rover Velar táhne zásadně silněji a nabízí 650 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 410 Nm.

CX-30

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mazda CX-30 výrazněji lehčí – 1 455 kg oproti 2 003 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 548 kg.

Také u užitečného zatíženíLand Rover Range Rover Velar o něco navrch – 587 kg oproti 496 kg. Rozdíl činí přibližně 91 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Land Rover Range Rover Velar překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 830 500 Kč
Range Rover Velar

Land Rover Range Rover Velar

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 404 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 10 L/100km
  • Elektrický dojezd : 58 km
Mazda CX-30
Land Rover Range Rover Velar

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mazda CX-30

Mazda CX-30 nabízí elegantní vzhled a jízdní projev, který potěší řidiče hledající vyvážený kompromis mezi komfortem a ovladatelností. Interiér je promyšlený a z kvalitních materiálů, takže působí solide a prakticky bez zbytečných komplikací.

Všechny informace

Land Rover Range Rover Velar

The Range Rover Velar marries sleek, pared-back styling with genuine off-road poise, so it looks at home in the city yet won’t flinch at rougher roads. Inside, a luxurious, tech-forward cabin pampers occupants while keeping the driving experience confidently in command — and yes, it somehow makes an SUV feel undeniably chic.

Všechny informace
Mazda CX-30
Land Rover Range Rover Velar

Náklady a spotřeba

Cena
745 400 - 1 085 900 Kč
Cena
1 830 500 - 2 582 500 Kč
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,5 - 10 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
58 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 148 g/km
co2
103 - 228 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 455 - 1 587 kg
Pohotovostní hmotnost
2 003 - 2 280 kg
Objem kufru
422 - 430 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 795 mm
Šířka
1 933 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
458 - 496 kg
Užitečné zatížení
460 - 587 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
140 - 186 HP
Výkon HP
204 - 404 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 8,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
238 - 240 Nm
Točivý moment
430 - 650 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
103 - 137 kW
Výkon kW
150 - 297 kW
Objem motoru
1 998 - 2 488 cm3
Objem motoru
1 997 - 2 997 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
D, E
Třída účinnosti CO2
G, C, F
Značka
Mazda
Značka
Land Rover
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.