VS

Dacia Sandero vs CUPRA Raval ve srovnání

Porovnejte výkon (122 HP vs 226 HP), kufr a cenu (323 800 Kč vs 657 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Sandero nebo CUPRA Raval?

Dacia Sandero vs CUPRA Raval: nejdůležitější rozdíly

Dacia Sandero

3,1 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • značně lehčí
Všechny informace

CUPRA Raval

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Sandero

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Dacia Sanderopodstatně výhodu v ceně – začíná od 323 800 Kč , zatímco CUPRA Raval je dostupný od 657 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 333 191 Kč.

Raval

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruCUPRA Raval podstatně výhodu – nabízí 226 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 104 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Raval zásadně navrch – sprint zvládne za 6,8 s, zatímco Dacia Sandero potřebuje 9,7 s. Je tedy přibližně o 2,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Raval táhne jasně silněji a nabízí 290 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 90 Nm.

Sandero

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Sandero značně lehčí – 1 100 kg oproti 1 610 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 510 kg.

U objemu kufruCUPRA Raval spíše více místa – 441 L oproti 372 L. Rozdíl činí přibližně 69 L.

Také u užitečného zatíženíCUPRA Raval trochu navrch – 475 kg oproti 436 kg. Rozdíl činí přibližně 39 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Raval tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 657 000 Kč
Raval

CUPRA Raval

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 116 - 226 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 300 - 444 km
Dacia Sandero
CUPRA Raval

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Sandero

Dacia Sandero je praktické a cenově dostupné auto, které nabídne překvapivě prostorný interiér a rozumné provozní náklady bez zbytečných komplikací. Hodí se skvěle na každodenní ježdění i rodinné výlety, pokud preferujete spolehlivost a hodnotu před prémiovým komfortem.

Všechny informace

CUPRA Raval

Cupra Raval působí sebevědomě a atleticky, s výrazným designem a naladěním, které dává přednost jízdní radosti a preciznímu ovládání. Interiér kombinuje sportovní atmosféru s kvalitními materiály a moderními technologiemi, takže nabídne pohodlí i pocit propojení s vozem při každodenním používání i delších vyjížďkách.

Všechny informace
Dacia Sandero
CUPRA Raval

Náklady a spotřeba

Cena
323 800 - 480 800 Kč
Cena
657 000 - 1 177 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5,3 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
300 - 444 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
111 - 131 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 100 - 1 297 kg
Pohotovostní hmotnost
1 610 - 1 615 kg
Objem kufru
372 L
Objem kufru
441 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 853 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
385 - 436 kg
Užitečné zatížení
470 - 475 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, LPG
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
67 - 122 HP
Výkon HP
116 - 226 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 16,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 - 7,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
95 - 200 Nm
Točivý moment
290 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
49 - 90 kW
Výkon kW
85 - 166 kW
Objem motoru
999 - 1 199 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, C
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Dacia
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.