VS

Dacia Sandero vs Ford Focus Turnier ve srovnání

Porovnejte výkon (122 HP vs 280 HP), kufr a cenu (323 800 Kč vs 843 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Sandero nebo Ford Focus Turnier?

Dacia Sandero vs Ford Focus Turnier: nejdůležitější rozdíly

Dacia Sandero

3,1 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Ford Focus Turnier

  • značně vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Sandero

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Dacia Sanderoznačně výhodu v ceně – začíná od 323 800 Kč , zatímco Ford Focus Turnier je dostupný od 843 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 519 282 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Focus Turnier si vystačí s 5 L/100km a je tak minimálně úspornější než Dacia Sandero s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

Focus Turnier

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruFord Focus Turnier značně výhodu – nabízí 280 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 158 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Focus Turnier značně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco Dacia Sandero potřebuje 9,7 s. Je tedy přibližně o 3,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Focus Turnier táhne zásadně silněji a nabízí 420 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 220 Nm.

Sandero

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Sandero viditelně lehčí – 1 100 kg oproti 1 413 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 313 kg.

U objemu kufruFord Focus Turnier značně více místa – 635 L oproti 372 L. Rozdíl činí přibližně 263 L.

Také u užitečného zatíženíFord Focus Turnier viditelně navrch – 557 kg oproti 436 kg. Rozdíl činí přibližně 121 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Focus Turnier je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 843 100 Kč
Focus Turnier

Ford Focus Turnier

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel, Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 280 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5 - 8 L/100km
Dacia Sandero
Ford Focus Turnier

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Sandero

Dacia Sandero je praktické a cenově dostupné auto, které nabídne překvapivě prostorný interiér a rozumné provozní náklady bez zbytečných komplikací. Hodí se skvěle na každodenní ježdění i rodinné výlety, pokud preferujete spolehlivost a hodnotu před prémiovým komfortem.

Všechny informace

Ford Focus Turnier

The Ford Focus Estate packs practical, family-friendly space into a compact, poised package that feels sharper and more grown-up than its price suggests. It steers with tidy composure, offers sensible interior flexibility, and is perfect for buyers who want everyday usability without turning into a moving van.

Všechny informace
Dacia Sandero
Ford Focus Turnier

Náklady a spotřeba

Cena
323 800 - 480 800 Kč
Cena
843 100 - 1 179 800 Kč
Spotřeba l/100 km
5,3 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
5 - 8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
111 - 131 g/km
co2
120 - 183 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
52 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 100 - 1 297 kg
Pohotovostní hmotnost
1 413 - 1 563 kg
Objem kufru
372 L
Objem kufru
608 - 635 L
Délka
-
Délka
4 672 - 4 693 mm
Šířka
1 853 mm
Šířka
1 825 - 1 844 mm
Výška
-
Výška
1 459 - 1 504 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 653 L
Užitečné zatížení
385 - 436 kg
Užitečné zatížení
523 - 557 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, LPG
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
67 - 122 HP
Výkon HP
115 - 280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 16,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 12,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
184 - 250 km/h
Točivý moment
95 - 200 Nm
Točivý moment
170 - 420 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
49 - 90 kW
Výkon kW
85 - 206 kW
Objem motoru
999 - 1 199 cm3
Objem motoru
999 - 2 261 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 023 - 2 024
Třída účinnosti CO2
D, C
Třída účinnosti CO2
D, G
Značka
Dacia
Značka
Ford
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.